عصب-کشی-دندان-در-اصفهان

شهر اصفهان دارای مراکز و مطب های دندانپزشکی زیادی است که روزانه در آن ها درمان کانال ریشه یا عصب کشی انجام می شود. اما آیا همه آن ها درمان مناسب و خوبی ارائه می دهند؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانیم یک عصب کشی موفق باید شامل چه مواردی باشد. اگر قصد دارید عصب کشی دندان در اصفهان انجام دهید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید. در این مقاله به بررسی تجهیزات و تخصص دندانپزشکان مجرب در زمینه عصب کشی خواهیم پرداخت. برای دسترسی به قسمت های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده نمایید.


عصب کشی یا درمان کانال ریشه چیست؟

درمان ریشه کانال یا عصب کشی یک روش درمانی برای از بین بردن عفونت از داخل دندان است. در این درمان در واقع عصب های موجود در پالپ دندان از بین می رود و سپس با ماده کلسیمی جایگزین می گردد.

درمان کانال ریشه معمولا برای درمان پوسیدگی به کار رود. گاهی این پوسیدگی ها با درد و تغییر رنگ همراه است و گاهی ممکن است پوسیدگی در سطح مینای دندان باشد و بدون علائم باشد. با پیشرفت این پوسیدگی به تدریج عاج دندان نیز دچار آسیب و پوسیدگی می شود. در این مرحله بیماران هنگام غذا خوردن احساس درد می کنند و ممکن است دندان به بعضی مواد مانند شیرینی ها حساسیت پیدا کند. همان ابتدای احساس کردن درد می توان با درمان هایی مانند ترمیم و روکش و … از پیشرفت پوسیدگی جلوگیری کرد.

اما اگر به دندان آسیب دیده توجه نشود (به دلیل مشکل مالی، ترس از دندانپزشکی و …) پوسیدگی به قسمت پالپ دندان خواهد رسید. در این مرحله بیماران هنگام خوردن نوشیدنی های سرد و گرم احساس درد خواهند کرد. این نشان دهنده ان است که عصب های موجود در پالپ دندان دچار آسیب شده اند و باید عصب کشی شوند.

عصب-کشی-دندانفیلم عصب کشی دندان در اصفهان

حال که متوجه شدیم چرا ممکن است به عصب کشی نیاز داشته باشیم می خواهیم بدانیم مراحل درمان چگونه است. شرح کلی مراحل درمان و فیلم عصب کشی را می توانید در مقاله عصب کشی دندان یا کانال ریشه چیست؟ مطالعه نمایید.

همچنین فیلمی 1 دقیقه ای از عصب کشی در اصفهان در کلینیک دندانپزشکی صدرا در زیر قرار داده ایم که در شناخت هر چه بیشتر این درمان به شما کمک خواهد کرد. پیشنهاد می شود قبل از خواندن ادامه این مقاله ویدیو زیر را تماشا بفرمایید.

اگر شما هم می خواهید یک درمان کانال ریشه با کیفیت داشته باشید ما کلینیک دندانپزشکی صدرا را توصیه می کنیم. کلینیک دندانپزشکی صدرا بهترین کلینیک برای عصب کشی دندان در اصفهان می باشد و بیماران عزیز می توانند بدون درد و با هزینه کم درمان شوند. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت مشاوره می توانید با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

عصب کشی دندان در اصفهان

همانطور که در ابتدای مقاله صحبت شد قصد داریم فاکتور های یک کلینیک یا مطب خوب را برای درمان عصب کشی در اصفهان بررسی کنیم.

شهر اصفهان دارای پتانسیل بالایی در زمینه درمان به خصوص دندانپزشکی است. مراکز و متخصصین دندانپزشکی زیادی دارد که تقریبا در هر منطقه ای از شهر می توان به آن ها دسترسی داشت. اما این مساله دارای یک جنبه منفی نیز می باشد! آیا همه این مراکز عصب کشی دندان در اصفهان خدمات و کیفیت بالایی دارند؟ پاسخ به این سوال بسیار با اهمیت است زیرا بسیاری از افراد از عصب کشی دندان می ترسند و می خواهند از دندانپزشک و کلینیک خود مطمئن باشند. در ادامه چند فاکتور مهم در انتخاب کلینیک عصب کشی دندان در اصفهان را به شما معرفی می کنیم:

تخصص دندان پزشکان

اولین و شاید مهم ترین نکته ای که باید در انتخاب یک دندانپزشک برای عصب کشی در نظر بگیرید تخصص او است. به متخصص های عصب کشی متخصص اندو مخفف اندودنتیست (Endodentist) گفته می شود. متخصصان اندو بهترین گزینه برای انجام عصب کشی می باشند. در نتیجه بهتر است کلینیک را برای انجام عصب کشی دندان در اصفهان انتخاب کنید که دارای متخصص اندو باشد.

خدمات و تخصص های کلینیک

گاهی اوقات یک درمان عصب کشی به تنهایی نمی تواند مشکل شما را از بین ببرد و ممکن است نیاز به جراحی باشد. اگر کلینیکی که مراجعه کرده اید جراح نداشته باشد شما را به یک جراح در مکانی دیگر ارجاع می دهند. در این وضعیت باید بین دو مرکز دندانپزشکی در رفت و آمد باشید. پس بهتر است مرکزی را انتخاب کنید که تمام خدمات دندانپزشکی را داشته باشد تا رفت و آمد و هزینه های اضافی نداشته باشید.

تجهیزات دندانپزشکی

توجه داشته باشید که بهترین متخصصان اندو با تجهیزات قدیمی و نا مناسب نمی توانند درمانگر خوبی برای شما باشند. در نتیجه همیشه به تجهیزات و ابزار هایی که دندانپزشک قرار است از آن ها استفاده کند دقت کنید. یکی از تجهیزاتی که متخصصان عصب کشی باید داشته باشند گرافی در محل است. بعد از خالی کردن کانال های دندان شاید دندانپزشک به یک عکس رادیگرافی جدید نیاز داشته باشد داشته. تصور کنید که در همچین حالتی کلینیک شما گرافی نداشته باشد و مجبور شوید برای گرفتن عکس مجددا به مکان دیگری بروید!

راحتی بیماران

نکته دیگری که در انتخاب کلینیک مناسب برای عصب کشی دندان در اصفهان وجود دارد این است که محیط کلینیک دلچسب باشد. یک محیط آرام با پرسنل خوش برخورد در کاهش استرس شما بسیار تاثیر گذار است. به طور کلی مراکزی که به محیط کار و پرسنل اهمیت زیادی نمی دهند مسلما به شما هم اهمیت نخواهند داد.

تجربه های دیگران

امروزه به لطف شبکه های اجتماعی به راحتی می توان در مورد مکان های مختلف اطلاعات بدست آورد. کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی نیز از این مساله مستثنی نیستند. همیشه سعی کنید قبل از مراجعه دندانپزشک در مورد کلینیک یا مطب مورد نظرتان تحقیق کنید. ببینید این مرکز چه نظراتی هایی دارد و مراجعه کنندگان قبلی چه گفته اند. به عنوان مثال می توانید با رفتن به صفحه اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی صدرا نظرات مراجعه کنندگان را مطالعه بفرمایید.

هزینه ها

هزینه و قیمت عصب کشی دندان در اصفهان و یا هر جای دیگری همیشه یکی از فاکتور های بسیار موثر در انتخاب یک مرکز داشته است. متخصص با کیفیت و مجهز اما با قیمت های نجومی نمی تواند بهترین درمانگر برای شما باشد. درست است که متخصصان هزینه بیشتری نسبت به دندانپزشکان عمومی دریافت می کنند اما این هزینه باید معقول باشد. در بخش های بعدی این مقاله به فاکتور های موثر بر قیمت عصب کشی دندان در اصفهان خواهیم پرداخت.

متخصص-اندوعصب کشی بدون درد در اصفهان

بیشترین سوالی که بیماران در کلینیک و شبکه های اجتماعی از ما می پرسند این است که واقعا عصب کشی خیلی درد دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید اول ببینیم چه عواملی در درد دندان هنگام عصب کشی نقش دارند:

1- مهارت دندانپزشک: مهارت دندانپزشک در همه حالی حرف اول را می زند. یک دندانپزشک ماهر و مجرب قادر است دندان های شما را به گونه ای عصب کشی کند که اصلا دردی حس نکنید.

2- استفاده صحیح و اصولی از بی حسی: یکی از دلایلی که توصیه کردیم برای عصب کشی به متخصص مراجعه کنید این است که متخصصان اندو آموزش های ویژه ای در رابطه با بی حسی دیده اند.

3- تزریق آهسته: هرچه تزریق بی حسی آهسته تر صورت بگیرد تاثیر پذیری بیشتری خواهد داشت. دست انسان قادر به تزریق  پیوسته و آهسته نیست به همین دلیل دستگاه های تزریق مخصوصی وجود دارد که این امکان را برای متخصص فراهم می آورد.

4- حالت روحی روانی بیمار: بیشتر ترس بیماران از عصب کشی روحی روانی است و بعد از درمان متوجه می شوند آن قدر هم که وحشت داشته اند درد نداشته است. پس سعی کنید استرس نداشته باشید.

5- برخورد دندانپزشک: یک متخصص خوش برخورد در کاهش استرس بیمار نقش زیادی دارد. دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی صدرا دوره های ویژه ای در رابطه با برخورد با بیماران گذرانده اند و می توانند نقش زیادی در کاهش استرس شما داشته باشند.

6- محیط کلینیک: یک کلینیک مدرن با محیطی با انرژی مثبت در کاهش درد بیماران نقش بسیاری دارد. به همین دلیل فضای کلینیک یک فاکتور مهم است.

هزینه عصب کشی دندان در اصفهان

هزینه عصب کشی دندان متغییر است و ممکن است نرخ یکسانی نداشته باشد. فاکتور های موثر بر هزینه عبارتند از:

 • موقعیت دندان: موقعیت دندان در هزینه تاثیر دارد
 • تعداد کانال های دندان: هر چه تعداد کانال ها بیشتر باشد قیمت هم بیشتر خواهد بود
 • نوع ترمیم بعد از درمان: ترمیم آمالگام باشد یا کامپوزیت، اگر کامپوزیت باشد هزینه بیشتری خواهد داشت
 • خدمات دیگر: مثلا اگر دندانپزشک از پست استفاده کند روی هزینه تاثیر خواهد گذاشت.

به طور کلی هزینه عصب کشی دندان در اصفهان با توجه به هزینه عکس های رادیولوژی، نوع ترمیم، تعداد کانال ها و … بین 150 تا 500 هزار تومان می باشد.

بیشتر بخوانید: ونیر کامپوزیت: فواید و روش انجام آن

تجهیزات-تخصصی-عصب-کشیعصب کشی ارزان در اصفهان

بیماران به دلایل مختلفی به دنبال عصب کشی و به طور کلی دندانپزشکی ارزان قیمت هستند:

 • بسیاری از بیماران هزینه های دندانپزشکی را آخرین اولویت خود به حساب می آورند و به دنبال مراکز با هزینه های پایین هستند.
 • بعضی دیگر از بیماران به دلیل مشکل مالی و نداشتن بیمه نمی توانند از پس هزینه های دندانپزشکی خود بر آیند.
 • گروهی دیگر به درمان هایی مانند عصب کشی خیلی بها نمی دهند و تصور می کنند خدمات همه مراکز یکسان است و به دنبال ارزان ترین محل برای عصب کشی هستند.

اگر ساکن اصفهان هستید و جزء یکی از دسته های بالا می باشید خبر خوبی برایتان داریم. خبر خوب این که می توانید با کم ترین هزینه بهترین خدمات دندانپزشکی از جمله عصب کشی دندان در اصفهان را داشته باشید. کلینیک دندانپزشکی صدرا با ارائه تسهیلات مالی به بیماران عزیز توانسته است کمک مالی بزرگی برای اقشار مختلف جامعه باشد. برای اطلاع از این طرح با شماره های پذیرش تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: هزینه عصب کشی دندان در اصفهان در سال 99

دیگر نگران هزینه های دندانپزشکی خود نباشید. حتی کسانی که بیمه ندارند می توانند با هزینه کم و دریافت تسهیلات وام نسبت به درمان دندان های خود از جمله عصب کشی و کار های زیبایی بپردازند. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت مشاوره می توانید با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

بهترین کلینیک عصب کشی دندان در اصفهان

اکنون وقت این است که مطالب گفته شده در مقاله را جمع بندی کنیم و ببینیم کدام کلینیک برای عصب کشی دندان در اصفهان بهتر است. یکی از این مراکز کلینیک دندانپزشکی صدرا است. کلینیک دندانپزشکی صدرا مجهز ترین کلینیک دندانپزشکی شمال اصفهان است و تمامی شرایط گفته شده د مقاله را دارد که عبارتند از:

 • داشتن تمامی تخصص های دندانپزشکی
 • تجهیزات دندانپزکشی کامل، به روز و مدرن مانند گرافی تخصصی و …
 • استفاده از بهترین دندانپزشکان و متخصصان اصفهان
 • محیطی مدرن و آرامش بخش
 • پرسنل خوش برخورد و با تجربه
 • حسن شهرت این کلینیک در درمان کانال ریشه در اصفهان
 • ارائه تسهیلات وام دندانپزشکی برای انجام کلیه خدمات
 • و …

ویدیو های بیشتر در رابطه با کلینیک دندانپزشکی صدرا را می توانید در صفحه آپارات، نماشا و اینستاگرام کلینیک مشاهده بفرمایید.

اگر سوالی در رابطه با عصب کشی دندان در اصفهان دارید می توانید زیر همین مقاله در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. سوالات شما توسط دندانپزشکان مرکز پاسخ داده خواهد شد.

خدمات عمومیدسته‌بندی نشدهعصب کشی

عصب کشیکانال ریشه دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *