عصب کشی دندان یکی از خدماتی است که متقاضی زیادی دارد. اکثر افراد جامعه حداقل یک بار برای عصب کشی اقدام کرده اند. با این که این درمان تعرفه ثابتی دارد اما افراد همیشه با هزینه های مختلفی برای انجام این درمان روبرو می شوند. برای مثال هزینه عصب کشی دندان در اصفهان ممکن است با تهران تفاوت داشته باشد. در این مثاله قصد داریم در رابطه با عوامل و فاکتور های موثر بر هزینه این درمان صحبت کنیم. 

عصب کشی چیست

دندان ما از اجزای مختلفی تشکیل شده است،: مینا، عاج و پالپ. زمانی که دندان در معرض باکتری قرار می گیرد شروع به پوسیده شدن می کند. این پوسیدگی مراحل مختلفی دارد. ابتدا مینای دندان که قسمت بیرونی دندان است تحت تاثیر قرار می گیرد. اگر پوسیدگی دندان متوقف نشود به قسمت زیرین دندان یعنی عاج دندان نفوذ می کند. با ادامه فعالیت باکتری ها پوسیدگی به پالپ دندان یعنی محل قرار گیری عصب های دندان می رسد. در این مرحله دندان بیمار شدیدا درد خواهد گرفت و باید عصب ها از دندان خارج شوند.

عصب کشی یا درمان کانال ریشه یعنی خالی کردن عصب ها و پالپ دندان. با این کار دندان در جای خود ثابت باقی خواهد ماند اما دیگر عصبی در آن نخواهد بود. این درمان نیاز به کشیدن دندان را از بین برده است و بیماران می توانند بدون این که دندانشان را بکشند از درد خلاص شوند.  اگر می خواهید در رابطه با عصب کشی مطالب بیشتری مطالعه کنید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

بیشتر بخوانید: عصب کشی دندان یا کانال ریشه چیست؟

عصب-کشی-دندان

چه زمانی به عصب کشی نیاز داریم

عصب کشی دندان تنها زمانی نیاز است که عفونت به پالپ دندان یعنی جایی که عصب ها قرار دارند برسد. این عفونت ها توسط عکس های رادیلوژی مشخص می شوند. البته نیاز به عصب کشی علائمی هم در بیمار دارد، مثل:

  • درد هنگام سرد و گرم شدن دندان
  • درد هنگام جویدن غذا
  • تیر کشیدن دندان
  • آبسه های چرکین بر روی لثه
  • تیره شدن دندان

اگر این موارد را در خود مشاهده می کنید احتمالا نیاز به انجام عصب کشی دارید.

عوامل موثر بر هزینه عصب کشی

حال که با عصب کشی بیشتر آشنا شدیم به فاکتور هایی که در هزینه دخیل هستند می پردازیم:

  • موقعیت دندان
  • تعداد کانال ها
  • پر کردن

در ادامه به بررسی هر یک از موارد خواهیم پرداخت.

برای حصول نتیجه مطلوب، عصب کشی دندان بهتر است توسط متخصص اندو انجام شود. در کلینیک دندانپزشکی صدرا بیماران عزیز می توانند زیر نظر متخصص اندو عصب کشی دندان خود را با کم ترین هزینه نسبت به سایر درمانگاه ها و کلینیک های استان اصفهان انجام دهند. برای اطلاع از هزینه عصب کشی دندان در اصفهان و گرفتن نوبت با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

هزینه عصب کشی دندان هفت

این که کدام دندان باید عصب کشی شود بسیار مهم است. دندان هفت به دلیل این که عقب ترین دندان است و دندانپزشک باید دقت و زمان بیشتری برای آن صرف کند هزینه بیشتری دارد. 

هزینه عصب کشی دندان های چند کانال

عصب های دندان درون کانال های دندان قرار دارند. هر چه دندان تعداد کانال های بیشتری داشته باشد هزینه عصب کشی نیز بیشتر خواهد شد. کانال های دندان از 1 تا 4 عدد می توانند باشند. هر کانال اضافه حدودا 50 الی 100 هزا تومان به هزینه عصب کشی اضافه خواهد کرد.

هزینه عصب کشی به همراه پر کردن دندان

بعد از تخلبه پالپ، دندان باید با مواد دندانپزشکی پر شود. مواد مورد استفاده در پر کردن دندان آمالگام و کامپوزیت است. همچنین بسته به عمق آسیب، ترمیم دندان می تواند یک سطحی، دو سطحی و سه سطحی باشد. برای آسیب های کم و جزئی ترمیم یک سطحی کفایت می کند اما در پوسیدگی های شدید باید تا سه سطح دندان ترمیم شود.

عصب-کشی-دندان-و-ترمیم

هزینه عصب کشی با ترمیم آمالگام

ترمیم آمالگام به دلیل دوام بالا برای آسیب های شدید استفاده می شود. آمالگام استقامت بالایی دارد اما به دلیل رنگ فلزی آن ظاهر زیبایی ندارد. به همین دلیل معمولا بعد از عصب کشی دندان های خلفی که کمتر در دید هستند و نسبت به دندان های جلویی بیشتر آسیب می بینند با آمالگام ترمیم می شوند.

هزینه عصب کشی با ترمیم کامپوزیت

کامپوزیت به دلیل رنگ سفید و هم رنگ دندان طرفدار بیشتری دارد. البته این روش ترمیمی مقاومت آمالگام را ندارد اما برای ترمیم دندان های جلویی گزینه مناسب تری است. دندان های جلویی در دید هستند و در زیبایی لبخند نقش بسیار زیادی دارند. به دلیل تفاوت در جنس مواد، هزینه عصب کشی با ترمیم کامپوزیت نسبت به آمالگام کمی بیشتر است.

هزینه عصب کشی دندان در سال 99

همانطور که در این مقاله دیدید هزینه عصب کشی به فاکتور های زیادی وابسته است. هزینه عصب کشی در سال 99 نسبت به سال 98 تغییر چندانی نداشته و تقریبا با همان قیمت قبل محاسبه می شود. هزینه عصب کشی در سال 99 می تواند از 150 هزار تومان تا 700 هزار تومان بسته به تعداد کانال ها، موقعیت دندان، نوع ترمیم و … متغییر باشد.

فیلم عصب کشی دندان در اصفهان

هزینه عصب کشی دندان در اصفهان در سال 99

هزینه عصب کشی دندان در اصفهان نسبت به شهرستان های کوچکتر کمی متفاوت است. به همین دلیل مراکز مختلف نرخ درمانی متفاوتی را ارائه می کنند. کلینیک دندانپزشکی صدرا در اصفهان با درنظر گرفتن نرخ مصوب سال 1399 برای هزینه عصب کشی هیچ هزینه اضافی از بیماران نمی گیرد. بیمارانی که متقاضی قصد دارند از هزینه عصل کشی دندان در اصفهان مطلع شوند می توانند با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرند و از آخرین قیمت ها مطلع شوند.

بیشتر بخوانید: قیمت بلیچینگ دندان در اصفهان (سال 99)

 عصب کشی دندان در اصفهان

یکی از بهترین مراکز برای عصب کشی دندان در اصفهان کلینیک دندانپزشکی صدرا می باشد. در این کلینیک بیماران تنها در یک جلسه می توانند درمان عصب کشی را بدون درد انجام دهند. در کلینیک صدرا برای راحتی بیماران و تاثیر بیشتر درمان عصب کشی و ترمیم در یک روز انجام نمی گیرد و بیماران چند روز بعد از انجام عصبکشی می توانند برای ترمیم مراجعه نمایند.

همچنین کلینیک دندانپزشکی صدرا از معدود کلینیک های اصفهان است که از متخصص اندو برای انجام عصب کشی استفاده می کند. متخصصان اندو با گذراندن دوره های تخصصی درمان کانال ریشه بهترین گزینه برای عصب کشی می باشند. در نتیجه مراجعه کنندگان عزیز نگران بازگشت درد و عمر دندان عصبکشی شده خود نخواهند بود.

ویدیو های بیشتر در رابطه با کلینیک دندانپزشکی صدرا را می توانید در صفحه آپارات و اینستاگرام کلینیک مشاهده بفرمایید.

در نهایت اگر سوالی در رابطه با هزینه عصب کشی دندان در اصفهان دارید می توانید زیر همین مقاله در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. سوالات شما توسط دندانپزشکان مرکز پاسخ داده می شود.

دسته‌بندی نشدهعصب کشی

تعرفه هاعصب کشیعصب کشی در اصفهانهزینههزینه عصب کشی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *