بهترین-دندانپزشک-کودکان-در-اصفهان

بیشتر والدین تا 2 سالگی کودکانشان را نزد دندانپزشک نمی برند. و زمانی هم که اقدام به این کار می کنند معمولا به دندانپزشک عمومی مراجعه می کنند. و معمولا زمانی متوجه می شوند کودکشان مشکل دندان دارد که دیگر دیر است. حفظ سلامت دهان و دندان کودکان یکی از مسائل چالش برانگیز والدین است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به این موضوع بپردازیم تا بتوانیم به گرفتن یک تصمیم مطمئن به شما کمک کنیم. سوالاتی که در این مقاله پاسخ داده می شود این است که اصلا دندانپزشک کودکان به چه کسی گفته می شود ؟ آیا متخصص اطفال با دندانپزشک عمومی تفاوت دارد ؟ بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان کجاست ؟ برای دسترسی به قسمت های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


دندانپزشک کودکان یعنی چه ؟

دندانپزشک کودکان به دندانپزشکی گفته می شود که دوره تخصص اطفال را گذرانده باشد. دندانپزشك كودكان به طور ويژه آموزش ديده اند تا بتوانند مشكلات خاص كودكان را برطرف كنند. از جمله مشكلات رشد دنداني و كانال هاي ريشه بر روي دندان هاي بالغ كه به طور كامل تشكيل نشده اند.

برای این که اهمیت دندانپزشک کودکان را بهتر متوجه شویم ابتدا باید مقدمه ای در مورد دندان های کودکان بدانیم:

دندان کودکان

دندان کودکان از سن ۶ ماهگی شروع به در آمدن می کند. این دندان ها که به آن ها دندان های شیری گفته می شود تا ۶ یا ۷ سالگی در دهان کودک قرار دارند. بسیاری از والدین تصور می کنند چون دندان های شیری بالاخره می افتند و دندان های دائمی جایگزین آن ها می شود پس مراقبت نیاز ندارد. این طرز تفکر کاملا اشتباه است و حتی باعث می شود سلامت دندان های کودک در آینده دچار مشکلات اساسی شود.

اهمیت دندان شیری

نگه داشتن دندان های شیری تا زمانی که به طور طبیعی از بین نروند، بسیار مهم است. اهمیت دندان های شیری عبارت است از:

 • به کودکان در جویدن برای دریافت مواد غذایی کمک می کند
 • در پیشرفت گفتار کودک تاثیر دارد
 • به ایجاد در فضا برای دندان های دائمی کمک می کند

بهترین کار برای مراقبت از دندان های شیری این است که به طور مرتب توسط دندانپزشک کودکان معاینه شوند.

کلینیک دندانپزشکی صدرا با گرد آوری بهترین متخصصان اطفال اصفهان، دارای بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان است. یونیت های مخصوص و شهر بازی مجهز از جمله تجهیزات و خدمات کلینیک در زمینه دندانپزشک کودکان می باشد. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت مشاوره می توانید با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

دندانپزشک-کودکاندندانپزشک کودکان چه خدماتی ارائه می دهد؟

دندانپزشک کودکان علاوه بر درمان، مراقبت های بهداشتی جامعی نیز ارائه می دهد که موارد زیر را شامل می شود:

 • معاینات بهداشت دهان و دندان نوزادان، کودکان و نوجوانان: این معاینات علاوه بر کودک شامل مادر های باردار هم می شود که خطر پوسیدگی دندان در مادر و کودک را ارزیابی می کند.
 • مراقبت های پیشگیرانه دادن آموزش هایی مانند استفاده از مسواک، فلوراید، نخ دندان و … به کودکان و والدین. همچنین تنظیم رژیم غذایی مناسب برای داشتن دندانی سالم در بزرگسالی.
 • مشاوره هایی در رابطه با نوزادان: به عنوان مثال، عوارض استفاده از پستانک و مکیدن انگشت شست و راه کار های مقابله با آن ها
 • ارتودنسی تخصصی کودکان: یکی از تخصص های دندانپزشک کودکان ارزیابی و درمان زود هنگام برای صاف کردن دندان ها و اصلاح دندان های نامناسب با ارتودنسی است.
 • ترمیم حفره های دندان : ترمیم حفره های دندان از درمان هایی است که باید در کودکی انجام شود.
 • تشخیص زود هنگام بیماری های دندانی: تاثیر گذاشتن بیماری هایی مانند دیابت، نقص مادرزادی قلب، آسم و اختلال کمبود بیش فعالی بر شرایط دهان و دندان.
 • مدیریت بیماری های دندانی و لثه: از جمله زخم ها، فرنولاهای کوتاه ، مخاط و بیماری پریودنتال کودکان

فیلم دندانپزشک کودکان در اصفهان

برای این که بیشتر با خدمات دندانپزشکی اطفال کلینیک صدرا آشنا شوید می توانید ویدیو زیر را تماشا نمایید.

ویژگی های یک دندانپزشک کودکان خوب در اصفهان

اگر شما فرزند دارید و ساکن اصفهان هستید احتمالا زمان زیادی را صرف پیدا کردن بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان کرده اید. در این جا چند مورد مهم در انتخاب یک دندانپزشک اطفال خوب به شما می گوییم:

تخصص دندانپزشک کودکان در اصفهان

دندانپزشکی که انتخاب می کنید حتما متخصص اطفال باشد. این مورد یکی از مهم ترین موارد انتخاب یک دندانپزشک کودکان خوب است.

یونیت مخصوص

یونیت های مخصوص کودکان به گونه ای طراحی شده اند که کودک در آن ها احساس راحتی می کند. یونیت های مخصوص کودکان دارای رنگ های شاد است و توجه کودکان را جلب می کند.

اتاق مخصوص

بعضی کلینیک ها یا مطب ها بخش کودکان مخصوصی دارند که دارای اتاق های تزیین شده و شاد است. سعی کنید کلینیکی انتخاب کنید که دارای اتاق های مخصوص کودکان باشد.

محیط بازی

داشتن محیط بازی هم یکی دیگر از موارد انتخاب کلینیک مناسب است. این که کودک بداند قبل یا بعد از درمان می تواند در محیطی شاد بازی کند به آمادگی روانی او بسیار کمک می کند.

کلینیک دندانپزشکی صدرا علاوه بر دارا بودن موارد بالا دارای خدمات دیگری مانند تزریق های بی حسی بدون درد، پخش کارتون در زمان درمان برای کودکان است. همچنین این مرکز برای سلامت هرچه بیشتر دهان و دندان کودکان به طور مرتب از مهدکودک های شهر اصفهان بازدید کرده و به والدین مشاوره می دهد. اگر به دنبال بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان هستید بهترین انتخاب کلینیک دندانپزشکی صدار می باشد.

یونیت-مخصوص-کودکان-در-کلینیک-صدراچگونه فرزند خود را برای مراجعه به دندانپزشکی آماده کنیم

حال که با اهمیت دندان های کودکانمان آشنا شدیم با این چالش روبرو می شویم که چگونه آن ها را با خود به دندانپزشکی ببریم. اغلب کودکان از مراجعه به مکانی با ابزار های درمانی و سوزن های تیز می ترسند. برای این که بتوان آن ها را آماده کرد متخصصین کلینیک دندانپزشکی صدرا روش های زیر را پیشنهاد می کنند:

 • زمان چکاپ یا درمان دندان های خود کودکتان را نیز با خود به دندانپزشکی ببرید. زمانی که کودک پدر یا مادر خود را ببینید که این کار را انجام می دهد از نظر ذهنی کمی آرام خواهد شد.
 • کودک را به کلینیک یا مطبی ببرید که فضایی متناسب با سن و علایق او داشته باشد. مانند یونیت های مخصوص کودکان یا داشتن محیط بازی.
 • با کودکتان بازی های مربوط به دنان و دندانپزشکی انجام دهید. مثلا به نوبت دندانپزشک و بیمار شوید و دندان های یکدیگر را با یک آینه معاینه کنید.
 • برای آماده کردن کودک وقت بگذارید و او را مجبور به رفتن به دندانپزشک نکنید.

آشنایی-کودک-با-دندانپزشکیفرق متخصص اطفال با دندانپزشک عمومی

متخصص دندانپزشکی اطفال علاوه بر گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی یک دوره 2 ساله تخصصی در رابطه با بیماری های دهان و دندان کودکان گذرانده است. این دوره 2 ساله دندانپزشک را با بیماری ها و شرایط کودکان آشنا می سازد. بر همین اساس او آن ها با توجه به فیزیولوژی و رفتار های کودکان بهترین درمان را برای آن ها در نظر می گیرند.

علاوه بر این، دندانپزشک کودکان دارای مطب هایی مناسب برای کودکان هستند که می تواند به کاهش ترس کودک کمک کند.

بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان

اکنون که مطلب بالا را مطالعه نمودید یک دید کلی از ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان بدست آوردید. با توجه به این مطالب کلینیک دندانپزشکی صدرا یکی از بهترین مکان ها برای انجام معاینات دندان کودکان است. کلینیک دندانپزشکی صدرا به عنوان مجهز ترین و مدرن ترین کلینیک دندانپزشکی شمال اصفهان دارای بهترین متخصصین اطفال اصفهان است. همچنین محیط بازی، یونیت مخصوص، جایزه های متنوع و بسیاری موارد دیگر از جمله خدمات کلینیک دندانپزشکی صدرا در زمینه دندانپزشکی کودکان است.

شهربازی-کلینیک-دندانپزشکی-صدرا

کلیپ ها و فیلم های بیشتر را می توانید در پروفایل آپارات کلینیک دندانپزشکی صدرا مشاهده نمایید.

اگر سوالی در رابطه با دندانپزشک کودکان در اصفهان دارید می توانید در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. سوالات شما توسط دندانپزشک کودکان کلینیک پاسخ داده می شود.

دندانپزشکی اطفال

دندانپزشک کودکان در اصفهاندندانپزشکی اطفالکلینیک دندانپزشکی صدرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *