کلینیک دندانپزشکی صدرا
خدمات

لیست خدمات عمومی کلینیک ما

خدمات عمومی کلینیک دندانپزشکی صدرا

خدمات عمومی دندانپزشکی شامل مواردی مانند معاینه، کشیدن دندان عقل و … است. برای آنکه بیشتر با ما آشنا شوید، اطلاعات کوتاهی در خصوص خدمات عمومی که در کلینیک صدراانجام می گیرد در ادامه این صفحه آمده است.

لیست خدمات عمومی مرکز به صورت زیر است:

کانال ریشه دندان یا عصب کشی در پوسیدگی های شدید کاربرد دارد. عمل کانال ریشه دندان در بیش از 95 درصد از مواقع موثر است. بیماران گرامی می توانند ددر کلینیک دندانپزشکی صدرا توسط دندانپزشکان با تجربه عصب کشی را انجام دهند.

تریم تاج ریختگی (پست ریختگی)

تاج همانند یک کلاه برای دندان عمل می کند. تاج زمانی استفاده می شود که میزان اسیب وارده به دنان خیلی زیاد باشد. تاج های استفاده شده در کلینیک دندانپزشکی صدرا از بهترین مواد می باشد و بین 10 تا 15 سال عمر می کنند.

ترمیم آمالگام

ترمیم آمالگام یک روش بسیار پر کاربرد در ترمیم دندان ها است که مخلوطی از نقره، قلع، مس و جیوه به صورت آلیاژی می باشد. ترمیم دندان با آمالگام برای دندان ها هیچ گونه ضرری ندارد و یک ماده بسیار متستحکم برای پر کردن دندان ها است.

کاموزیت یک ماده هم رنگ دندان است که برای ترمیم پوسیدگی استفاده می شود. ترمیم کامپوزیت باعث می شود زیبایی دندان حفظ شده و باعث تقویت ساختار دندان می شود.

جرم گیری و بروساژ

جرم گیری شامل برداشتن پلاک ها و جرم‌هایی است که به مرور زمان روی دندان جمع شده‌اند. بروساژ فرایند بعد از جرم گیری است که برای زیبا کردن و برق انداختن سطح دندان استفاده می شود.

دندان‌هایی که دیواره ‌هایشان شکسته یا حجم قابل توجهی از ساختار آن ها به دلیل پوسیدگی از بین رفته باشد را روکش می کنند. همچنین بعد از عصب کشی هم برای استحکام بیشتر دندان از روکش استفاده می شود.

از روکش های ساده ترمیمی دندان گرفته تا پروتزهای کامل که دندان مصنوعی هم نامیده می شوند، جزو پروتز های دندان هستند. پروتز های ثابت عبارتند از:
روکش‌های موقت
پل دندان و پل‌های دندانی موقت
ونیرها
اینله ها و انله ها
ایمپلنت‌ها

پروتز متحرک

گاهی اوقات پروتز های ثابت نمی تواند جایگزین دندان از دست رفته باشد به همین دلیل از پروتز متحرک استفاده می شود. پروتز های متحرک عبارتند از:
دندان مصنوعی آکریلیک
دندان مصنوعی کرومیک
دندان مصنوعی قابل تعویض فوری

کشیدن دندان بدون جراحی

کشیدن دندان اگر به جراحی نیاز نداشته باشد در دسته خدمات عمومی دندانپزشکی طبقه بندی می شود.