به دلایل مختلف ممکن است افراد یک یا چند دندان خود را از دست بدهند. این مساله در زیبایی چهره تاثیر زیادی خواهد گذاشت خصوصا اگر دندان جلو باشد. ایمپلنت دندان یک روش برای پر کردن جای خالی دندان ها است. ایمپلنت ها در واقع پیچ های تیتانیومی هستند که درون جای خالی دندان قرار می گیرند. این درمان اعتماد به نفس از دست رفته بیماران را به آن ها بر می گرداند و باعث می شود از لبخند خود خجالت نکشند.در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل ایمپلنت دندان و همچنین هزینه آن بپردازیم.


ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان یک روش طولانی مدت برای جایپزینی دندان های از دست رفته است. جنس ایمپلنت ها تیتانیوم خالص است که باعث می شود با بدن کاملا سازگار باشد. در واقع ایمپلنت ها یک نوع پیچ تیتانیومی هستند که به عنوان ریشه دندان درون لثه و استخوان فک بیمار قرار می گیرند. زمانی که این پیچ درون لثه قرار گرفت دندانپزشک قادر خواهد بود دندان را روکش کند تا ظاهر آن طبیعی شود.
پس از قرار گرفتن ایمپلنت در محل خود، استخوان های اطراف به تدریج به آن متصل می شوند و ایمپلنت را محکم در محل خود نگه می دارد. این پیچ ها همانند ریشه یک دندان طبیعی می توانند روکش و پروتز را روی خود قرار دهند تا دیگر جای خالی دندان مشخص نباشد.

بیشتر بخوانید: ونیر کامپوزیت: فواید و روش انجام آن

ایمپلنت-دندان

فواید ایمپلنت دندان

افراد در صورت نداشتن دندان دچار کمبود اعتماد به نفس خواهند شد. با ایمپلنت می توان اعتماد به نفس خود را هنپام غذا خوردن، خندیدن و صحبت کردن به دست آورد. دیگر فواید ایمپلنت دندان عبارت است از:

1- ظاهر زیبا: از آن جایی که ایمپلنت ها ظاهری شبیه به دندان دارند در نتیجه زیبایی از دست رفته دهان و دندان را بازمی گرداند.
2- بهبود تکلم: جای خالی دندان می تواند در نحوه صحبت کردن تاثیر داشته باشد، خصوصا اگر چندین دندان افتاده باشد. کاشت ایمپلنت باعث می شود بدون نگرانی از جای خالی دندان، صحبت کنید.
3- آسان تر غذا خوردن: کشیدن دندان می تواند جویدن را مشکل کند. ایمپلنت دندان مانند دندان های طبیعی عمل می کند و به شما امکان می دهد غذاهای مورد علاقه خود را با اطمینان و بدون درد بخورید.
4- بهبود عزت نفس: کاشت دندان می تواند لبخند شما را به شما برگرداند و به شما کمک کند احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.
5- کمک به سلامت دهان و دندان: برعکس بریج ها که برای انجام آن ها باید دندان های مجاور تخریب شوند، کاشت ایمپلنت نیاز به انجام چنین کاری ندارد. از آنجا که دندان های مجاور تغییر نمی کنند، بیشتر دندان های خودتان دست نخورده باقی مانده و باعث بهبود سلامت طولانی مدت دهان می شوند.
6-دوام بالا: کاشت ایمپلنت ها بسیار بادوام بوده و سال ها طول دوام خواهد داشت. با مراقبت خوب، بسیاری از کاشت ها در کل طول عمر دوام می آورند.

بیشتر بخوانید: پروتز ثابت دندان چیست

بیمارانی که از وجود جای خالی دندان در دهان خود رنج می برند با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی صدرا می توانند برای همیشه این مشکل را حل کنند. کلینیک دندانپزشکی صدرا با در اختیار داشتن متخصص های ایمپلنت و به عنوان مجهز ترین کلینیک دندانپزشکی شمال اصفهان، بهترین کلینیک برای انجام ایمپلنت دندان می باشد. برای اطلاع از هزینه عصب کشی دندان در اصفهان و گرفتن نوبت با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

ایمپلنت دندان جلو

دندان های جلو نقش بسیار زیادی در زیبایی ما دارند. این موضوع را در افرادی که یکی از دندان هی جلو آن ها افتاده است بیشتر می توان دید. به همین دلیل ایمپلنت دندان جلو بسیار با اهمیت است. ایمپلنت دندان جلو نسبت به بقیه دندان ها پیچیده تر است زیرا تراکم استخوانی آن ناحیه کمتر از بقیه نقاط فک می باشد. اگر بیماران تراکم استخوانی بالایی نداشته باشند باید قبل از ایمپلنت درمان هایی مانند پیوند استخوان انجام دهند تا شرایط برای انجام ایمپلنت محیا شود. البته روش های تقویت استخوان فک تنها پیوند نیست و روش های دیگری هم وجود دارد که بسته به شرایط بیمار دندانپزشک آن ها را انجام خواهد داد.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی در اصفهان و هزینه آن

ایمپلنت دندان بدون جراحی

همانطور که گفته شد پیچ های ایمپلنت باید درون استخوان فک قرار بگیرند. چون استخوان های فک در حالت معمول زیر لثه قرار دارند و دیده نمی شوند دندانپزشک باید با جراحی به استخوان دسترسی پیدا کند. اگر تراکم استخوا ها به قدری زیاد باشد که استخوان فک به راحتی در دید و قابل دسترسی باشد دیگر نیازی به جراحی لثه نخواهد بود. ایمپلنت بدون جراحی به روش های مختلفی مانند پانچ و لیزر انجام می شود که هر کدام تحت شرایط خاصی قابل انجام هستند.

ایمپلنت-بدون-جراحی

روش انجام ایمپلنت دندان چگونه است

فرایند انجام ایمپلنت در حدود 2 الی 3 ماه طول می کشد. مراحل انجام این روش درمانی عبارتند از:

ملاقات با دندانپزشک جهت مشاوره

 در این مرحله دندانپزشک به کمک عکس های رادیولوژی و شرایط فک و لثه تصمیم خواهد گرفت آیا کاشت ایمپلنت دندان برای شما مناسب است یا خیر. در صورت تایید، دندانپزشک یک نوبت به شما می دهد تا برای انجام جراحی مراجعه کنید. در این مدت باید توصیه های دندانپزشک توجه کنید مثلا اگر دارو های منعقد کننده خون مصرف می کنید باید آن ها را قطع کنید.

خارج کردن ریشه ها و آماده سازی قبل از درمان

تا زمانی که ریشه های دندان آسیب دیده درون لثه و فک قرار داشته باشد نمی توان کاشت را شروع کرد. مرحله آماده سازی کاشت ممکن است تا چندین ماه طول بکشد تا بتوان مطمئن شد استخوان ها و لثه در شرایط مناسب قرار گرفته اند.

جراحی و کاشت ایمپلنت

در این مرحله پایه ها (پیچ های تیتانیومی) به درون لثه استخوان فک قرار داده می شوند. در واقع در این مرحله ریشه های دندان جدید آماده می شوند.

استحکام ایمپلنت و آماده سازی پروتز

برای این که ریشه تیتانیومی جدید دندان مستحکم ترشود نیاز به پشتیبانی دارد. برای این کار از هیلینگ کپ استفاده می شود. هیلینگ کپ یک قطعه فلزی است که به محکم تر شدن بافت لثه کمک می کند.

قراردادن آباتمنت در ایمپلنت

آباتمنت یک فلز برای پشتیبانی از تاج دندان است که باید قبل از تحویل پروتز روی ایمپلنت قرار بگیرد. در واقع آباتمنت همان قسمتی است که که تاج روی آن قرار خواهد گرفت. دوره قرار دادن آباتمنت و آماده شدن پروتز دائمی 4 تا 6 هفته است که دندانپزشک در این دوره از تاج موقت روی ایمپلنت استفاده می کند.

تحویل تاج:

در این مرحله که آخرین مرحله از انجام کاشت پروتز است دندانپزشک تاج آماده شده و دائمی را روی دندان قرار می دهد. تاج ها دو نوع دائمی و موقت دارند که بسته به نظر بیمار و دندانپزشک یکی از آن ها استفاده خواهد شد.

مراحل-انجام-ایمپلنت-دندان

درد ایمپلنت دندان

در اکثر موارد کاشت ایمپلنت بدون درد است و چون از بی حسی استفاده می شود بیماران دردی حس نخواهند کرد. تجربه نشان داده است درد ایمپلنت از درد کشیدن دندان کم تر است. اگرچه ممکن است انجام جراحی برای برخی بیماران آسان نباشد و برای انجام آن به سختی بیافتد. نتیجه این درمان به قدری رضایت بخش است که اکثر این افراد سختی ها را تحمل می کنند.

متخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت دندان دوره های تخصصی انجام این درمان را بیشتر از دندانپزشکان عمومی گذرانده است. متخصصان در تمامی مراحل دانش تخصصی دارند که باعث می شود بیماران اطمینان بیشتری نسبت به انجام درمان پیدا کنند. همچنین متخصصان و کلینیک های تخصصی از تجهیزات پیشرفته و مخصوصی برای انجام کاشت ایمپلنت استفاده می کنند که این یک مزیت بزرگ برای بیماران محصوب می شود.

معایب ایمپلنت

مانند هر درمان دیگری، ایمپلنت هم می تواند خطر هایی به همراه داشته باشد. اگرچه این مشکلات نادر است و در صورت بروز، معمولا جزئی هستند و به راحتی درمان می شوند. این خطرات شامل موارد زیر است:

1- عفونت در محل کاشت
2- صدمه یا آسیب به ساختارهای اطراف، مانند سایر دندان ها یا رگ های خونی
3- آسیب عصبی. که می تواند باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در دندان های طبیعی، لثه ها، لب ها یا چانه شود
4- مشکلات سینوسی. در این مورد هنگامی که ایمپلنت های دندانی در فک فوقانی قرار می گیرند در یکی از حفره های سینوسی بیرون می زند

ایمپلنت دندان در اصفهان

اکنون که با این درمان آشنا شدید شاید از خود بپرسید از کجا باید دندانپزشکی با مهارت کافی برای درمان پیدا کرد؟ اگر قصد انجام ایمپلنت در اصفهان را دارید کلینیک دندانپزشکی صدرا یکی از بهترین مراکز انجام این درمان است. کلینیک صدرا با در اختیار داشتن بهترین متخصصان ایمپلنت در اصفهان و همچنین بهترین تجهیزات، بهترین کلینیک برای انجام ایمپلنت دندان در اصفهان است. کلینیک صدرا با سال ها تجربه در زمینه ترمیم و زیبایی دندان مطمئن ترین مرکز برای انجام ایمپلنت دندان در استان اصفهان می باشد. در تصویر زیر می توانید یکی از نمونه کارهای ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی صدرا را مشاهده نمایید. با مراجعه به کلینیک می توانید تصاویر بیشتری مشاهده نمایید تا از انجام این درمان مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید: ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان + عکس قبل و بعد

عکس-قبل-و-بعد-ایمپلنت-در-اصفهان بعد
عکس-قبل-و-بعد-ایمپلنت-در-اصفهان قبل

قیمت ایمپلنت دندان در اصفهان

هزینه ایمپلنت در مراکز مختلف کمی متغییر است. معمولا زمانی که این درمان توسط متخصص انجام شود هزینه بالایی دارد. اما همیشه هزینه بالاتر به معنی کار بهتر نیست به همین دلیل در مورد محلی که قرار است کاشت ایمپلنت را در آن انجام دهید خوب تحقیق کنید.

فاکتور هایی که بر هزینه ایمپلنت تاثیر دارد عبارت است از:
نیاز به پیوند استخوان
نیاز به لیفت سینوس
نیاز به کشیدن دندان
وجود ریشه در محل
نیاز به جراحی پریو

بیمارانی که قصد انجام ایمپلنت دندان در اصفهان را دارند می توانند با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی صدرا این درمان را با وام بانکی انجام دهند. برای اطلاع از شرایط دندانپزشکی اقساطی در اصفهان می توانید با شمار های کلینیک تماس بگیرید.

ویدیو های بیشتر در رابطه با کلینیک دندانپزشکی صدرا را می توانید در صفحه آپارات و اینستاگرام کلینیک مشاهده بفرمایید.

در نهایت اگر سوالی در رابطه با هزینه عصب کشی دندان در اصفهان دارید می توانید زیر همین مقاله در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. سوالات شما توسط دندانپزشکان مرکز پاسخ داده می شود.

ایمپلنتدسته‌بندی نشده

ایمپلنتایمپلنت دندانترمیم و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *