ترمیم-و-زیبایی-دندان

لبخند ما تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و ارتباط ما با بقیه دارد. بسیاری از افراد دارای مشکلات زیادی در دندان هایشان هستند که باعث شده زیبایی چهره آن ها تحت تاثیر قرار بگیرد. خبر خوب به این دسته از افراد این که درمان هایی مانند ارتودنسی، تاج، روکش، بلیچینگ، ایمپلنت، و دیگر خدمات زیبایی دندانپزشکی می تواند مشکلات شما را برای همیشه از بین ببرد. اگر قصد انجام خدمات ترمیم و زیبایی دندان را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را حتما مطالعه نمایید. در این مقاله علاوه بر معرفی و روش های ترمیم و زیبایی دندان بهترین کلینیک ترمیم و زیبایی دندان در اصفهان را نیز به شما معرفی می کنیم. برای دسترسی آسان به قسمت های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


ترمیم و زیبایی دندان چیست

اصطلاح ترمیم و زیبایی دندان عبارت است از حفظ دندان ها و بازسازی دندان های آسیب دیده. البته برای انجام کار های ترمیم و زیبایی نیاز نیست همیشه دندان آسیب دیده باشد. برخی افراد از شکل دندان خود راضی نیستند بدون این که دندانشان آسیبی دیده باشد. بعضی ها دوست دارند دندان سفید تری داشته باشند، بعضی ها دوست دارند طول دندانشان کمی بلند تر باشد.

به طور کلی امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم دندانپزشکی هر گونه تغییر در سایز، شکل، رنگ دندان امکان پذیر است. البته شرط موفقیت آمیز بودن درمان های ترمیم و زیبایی امکانات کلینیک یا مطب و مهارت دندانپزشک است. به همین دلیل باید هنگام انتخاب دندانپزشک به این دو مورد توجه داشت. در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که چه خدماتی برای شما مناسب تر است تا بتوانید بهترین تصمیم را برای زیبایی دندانتان بگیرید. همچنین اگر قصد دارید این درمان ها را در اصفهان انجام دهید در انتهای مقاله بهترین کلینیک ترمیم و زیبایی دندان در اصفهان را به شما معرفی کرده ایم.

زیبایی لبخند خود را در بهترین کلینیک ترمیم و زیبایی دندان در اصفهان بدست آورید. کلینیک دندانپزشکی صدرا بهترین کلینیک زیبایی شمال اصفهان با دندانپزشکان متخصص آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشد. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن نوبت می توانید با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

ترمیم-و-زیبایی-دندان-در-اصفهان

خدمات ترمیم و زیبایی دندان

قبل از این که بهترین کلینیک ترمیم و زیبایی را معرفی کنیم ابتدا باید ببینیم این مرکز باید چه خدماتی داشته باشد. اصلا این درمان ها و خدماتی که برای بهبود لبخند ما به کار گرفته می شوند شامل چه مواردی هستند؟ کدامشان برای ما مناسب تر است. در ادامه این بخش سوالاتتان را با توضیحاتی در مورد درمان ها به همراه تصاویر قبل و بعد درمان های انجام شده در کلینیک دندانپزشکی صدرا پاسخ خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: روکش دندان در اصفهان + هزینه در سال 99

مهم ترین درمان های ترمیم و زیبایی دندان عبارتند از:

ونیر کامپوزیت دندان

ونیر کامپوزیت دندان روکش هایی از جنس کامپوزیت هستند که بر روی سطح دندان قرار می گیرد. ونیر کامپوزیت ها در هر شکل، اندازه و رنگی قابل ساختن است و اصطلاحا یک درمان سفارشی است. یعنی این که ونیر کامپوزیت ها به طور اختصاصی برای دندان های شما ساخته می شود و روی دندانتان قرار می گیرد.

مزایا: ونیر کامپوزیت ها غیر تهاجمی هستند و با وجود کیفیت قابل قبولشان هزینه کمتری نسبت به روش های مشابه دارد.

معایب: این روش ترمیم و زیبایی دندان دائمی نیست و باید بعد از حدود 6 تا 8 سال دوباره ترمیم شود.

بیشنر بخوانید: ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان + عکس قبل و بعد

عکس-قبل-و-بعد-ونیر-کامپوزیت

تاج دندان

تاج دندان یک کلاهک به شکل دندان است که بر روی دندان ضعیف یا آسیب دیده قرار داده می شود. تاج دندان شکل، اندازه، قدرت و شکل ظاهری دندان را بهبود می بخشد. تاج دندان از جنس فلز، رزین، سرامیک یا چینی است که بسته به میزان هزینه و تشخیص دندانپزشک ساخته می شود. تاج دندان به عنوان پیش درمان هم استفاده می شود. یعنی زمانی که طول دندان به اندازه ای نباشد که بتوان آن را روکش کرد از این روش ترمیم و زیبایی دندان استفاده می شود.

مزایا: بیشتر تاج ها پنج تا 15 سال عمر می کنند

معایب: در صورتی که جنس تاج مرغوب نباشد ممکن است خود آن دچار پوسیدگی شود.

ترمیم و زیبایی دندان: عکس-قبل-و-بعد-تاج-دندان

ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان می تواند دندان های کج یا بد شکل را اصلاح کند و همچنین سلامت و ظاهر لبخند را بهبود ببخشد. ارتودنسی با اعمال یک فشار ثابت به دندان ها، مرور زمان و به آرامی دندان ها را به تراز می کند. ارتودنسی انواع مختلفی مانند ثابت، متحرک و نامرئی دارد و دندانپزشک با توجه به شرایط دهان و دندان تصمیم می گیرد از چه روشی استفاده کند. ارتودنسی برای تمامی سنین استفاده می شود و بهتر است از کودکی نسبت به انجام آن اقدام کرد.

مزایا: در بیشتر موارد دندان ها کاملا در جای خود قرار می گیرند و احتمال بازگشت آن ها تقریبا صفر است.

معایب: اگر بهداشت دهان، دندان و سیم ها به خوبی رعایت نشود سیم ها و براکت ها ممکن است باعث پوسیدگی دندان شوند.

عکس-قبل-و-بعد-ارتودنسی

سفید کردن دندان و بلیچینگ

بلیچینگ یکی از روش های سفید کردن دندان است که باعث می شود لبخندتان سفید تر شود. در این روش ترمیم و زیبایی دندان، دندانپزشک با استفاده از محلول ها و مواد مخصوصی مانند هیدروژن پر اکسید نقاط زرد و سیاه بین دندان و لثه را سفید می کند. این روش تاثیر بسیار زیادی بر رنگ دندان ها دارد به طوری که دیگر نقاط زرد و سیاهی روی دندان قابل مشاهده نخواهد بود.

مزایا: روشی بسیار موثر در تغییر رنگ دندان و زیبایی لبخند است

معایب: فقط برای سفید کردن استفاده می شود و شکل دندان را بهبود نمی بخشد و همچنین برای همه افراد مناسب نیست

بیشتر بخوانید: قیمت بلیچینگ دندان در اصفهان (سال 99)

عکس-قبل-و-بعد-بلیچینگ

ترمیم کامپوزیت و آمالگام

بعضی اوقات درون دندان به دلیل سایش، پوسیدگی یا ترک خوردگی باید خالی و با مواد دیگر پر شود. به این روش اصطلاحا پر کردن دندان نیز گفته می شود. پر کردن با دو ماده کامپوزیت و آمالگام انجام می شود. آمالگام یک نوع فلز ترکیبی است که استحکام خیلی بالایی دارد. کامپوزیت استحکام آمالگام را ندارد اما هم رنگ دندان است و ظاهر زیباتری دارد.

مزایا: در افزایش استحکام و عمر دندان بسیار موثر است

معایب: با استفاده از مواد نا مرغوب و مهارت نداشتن دندانپزشک ممکن است هنگام جویدن غذا مواد پر شده از جای خود در آید.

پر-کردن-دندان

ایمپلنت دندان

شاید بیش از هزاران نفر از ریزش یا افتادن دندان هایشان رنج می برند. بیشتر ریزش های دندان به علت پوسیدگی و بیماری های لثه است. ایمپلنت دندان پیچ هایی فلزی و سازگار با لثه هستند که با جراحی در زیر لثه در و درون استخوان قرار می گیرند. وقتی ایمپلنت در جای دندان خالی قرار داده شد دندانپزشک با پروتز و روکش می تواند ترمیم را کامل کند. به زبان ساده تر ایمپلنت یک روش کاشت دندان است.

مزایا: بازگرداندن شکل صورت و طبیعی بودن آن در دهان

معایب: هزینه نسبتا بالا

عکس-قبل-و-بعد-ایمپلنت

پروتز دندان

پروتز دندان یک روش ترمیم و زیبایی دندان برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. پروتز دو نوع ثابت و متحرک دارد. پروتز ثابت در محل فیکس و ثابت است در صورتی که پروتز متحرک قابلیت جابجایی دارد. در هنگام از بین رفتن تمام دندان ها از پروتز های کامل استفاده می شود، در حالی که اگر برخی از دندان ها در دهان باقی مانده باشد از پروتزهای جزئی استفاده می شود.

مزایا: بازگرداندن توانایی جویدن و تکلم طبیعی

معایب: برخی مواد استفاده شده در ساخت پروتز ها می تواند باعث ایجاد حساسیت در دهان فرد شود

عکس-قبل-و-بعد-پروتز-دندان

اصلاح لثه

اصلاح یا تغییر شکل لثه هم می تواند لبخند را بهبود بخشد. با این روش ترمیم و زیبایی دندان دندان هایی که خیلی کوتاه به نظر می رسند یا جایی که خط لثه ناهموار به نظر می رسد اصلاح می شود. در این دران مقدار کمی از بافت لثه، و اضافی بافت استخوان در صورت لزوم، برای بیرون کشیدن بیشتر دندان ها جدا می شود. این درمان می تواند روی یک دندان یا کل خط لثه انجام بگیرد.

مزایا: اصلاح خط لثه و ناپدید کردن لثه ها از خط لبخند

معایب: امکان نیاز به جراحی لثه

عکس-قبل-و-بعد-اصلاح-لثه

ترمیم و زیبایی دندان با طرح لبخند

گاهی اوقات برای دستیابی به یک لبخند عالی باید از ترکیبی از تکنیک های دندانپزشکی استفاده کرد. برای این کار فرد ابتدا باید توسط دندانپزشک متخصص زیبایی ویزیت شود. دندانپزشک یک برنامه ریزی برای درمان انجام می دهد و مرحله به مرحله موارد مورد نیاز را انجام می دهد. پیش رفتن مطابق برنامه از نکات مهم طراحی لبخند است که باید رعایت شود.

مزایا: نتیجه بسیار مطلوب غیر قابل بازگشت

معیاب: اگر دندان ها مشکلات زیادی داشته باشند هزینه این درمان زیاد خواهد شد

عکس-قبل-و-بعد-طرح-لبخند

ترمیم و زیبایی دندان جلو

دندان های جلویی تاثیر زیادی بر زیبایی لبخند و چهره دارد. هنگام لبخند زدن اولین جایی از دندان که به چشم می خورد دندان های جلویی است به همین دلیل ترمیم و زیبایی دندان جلویی بسیار مهم است. دندان های جلویی معمولا به دلیل ضخامت کمشان دچار شکستگی و لب پر شدن می شوند. این شکستگی ممکن است ناشی از ورزش هایی مانند بوکس، زمین خوردن و … باشد.

روش ترمیم دندان جلو شامل موارد زیر است:

لب پر شدن دندان جلو

اگر آسیب وارده به دندان در حد لب پر شدن و شکستگی جزئی باشد ونیر کامپوزیت و روکش بهترین روش زیبایی و ترمیم برای دندان جلو است.

شکستگی دندان جلو

اگر آسیب زیاد تر باشد و مقدار زیادی از دندان شکسته باشد بهتر است که روش تاج دندان برای ترمیم استفاده شود.

تغییر رنگ دندان جلو

تغییر رنگ دندان های جلوی را با روش هایی مثل لمینت و بلیچینگ می توان اصلاح کرد. البته اگر تغییر رنگ فقط در ناحیه بین لثه و دندان باشد بهتر است جرم گیری شود.

فاصله زیاد دندان های جلویی

اگر مشکل فاصله زیاد بین دندان های جلو باشد بهترین روش درمان ارتودنسی است.

لازم به ذکر است که هر کدام از روش های ترمیم و زیبایی دندان جلو شرایط خاص خود را دارد و باید با نظر دندانپزشک انجام شود. به عنوان مثال ممکن است در یک کیس کامپوزیت نسبت به لمینت بهتر جواب دهد یا برعکس.

اگر به قصد انجام درمان های ترمیم و زیبایی دندان در اصفهان دارید پیشنهاد ما کلینیک دندانپزشکی صدرا است. کلینیک دندانپزشکی صدرا به عنوان مجهز ترین و مدرن ترین کلینیک دندانپزشکی شمال اصفهان آماده انجام تمامی خدمات زیبایی و ترمیمی شما عزیزان می باشد. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن نوبت می توانید با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

ترمیم-و-زیبایی-دندان-جلو

متخصص ترمیم و زیبایی دندان

متخصص ترمیم و زیبایی دندان دندانپزشکی است که به طور اختصاصی بر روی درمان های زیبایی تمرکز دارد. طراحی لبخند، روکش کردن، لمینت، سفید کردن، کامپوزیت و … از تخصص های دندانپزشک ترمیم و زیبایی است. در واقع متخصص زیبایی دندان در درجه اول بر بهبود زیبایی دندان در رنگ، موقعیت، شکل، اندازه ، تراز بودن و شکل کلی لبخند تمرکز دارد.

در حال حاضر بسیاری از دندانپزشکانی که تخصص و تجربه کافی در زمینه زیبایی دهان و دندان را ندارند خدمات زیبایی دندان انجام می دهند. به همین دلیل پیدا کردن متخصص با مهارت کافی شاید کمی سخت باشد. خصوصا در شهرستان ها مانند اصفهان. بهترین کلینیک ترمیم و زیبایی دندان در اصفهان کلینیک دندانپزشکی صدرا می باشد که در ادامه مقاله بیشتر با خدمات کلینیک آشنا می شویم.

بهترین کلینیک ترمیم و زیبایی دندان در اصفهان

برای این که یک کلینیک دندانپزشکی لقب بهترین کلینیک دندانپزشکی ترمیم و زیبایی در اصفهان را داشته باشد باید دارای یک سری استاندارد ها باشد، از جمله:

  • در اختیار داشتن متخصصان زیبایی و ترمیم
  • استفاده از مواد دندانپزشکی با کیفیت و مرغوب
  • استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن
  • دارا بودن تمامی خدمات ترمیم و زیبایی
  • حسن شهرت کلینیک

کلینیک دندانپزشکی اصفهان مدرن ترین و مجهزترین کلینیک دندانپزشکی شمال اصفهان می باشد که خدمات زیبایی و ترمیمی را به طور تخصصی انجام می دهد. استفاده از بهترین تجهیزات و مواد دندانپزشکی و دندانپزشکان متخصص در امر زیبایی می تواند باعث شده است تا کلینیک دندانپزشکی صدرا بهترین کلینیک ترمیم و زیبایی دندان در اصفهان لقب بگیرد. همچنین رضایت تمامی بیماران از خدمات زیبایی کلینیک باعث شده است کلینیک دندانپزشکی صدرا به یک مرکز تخصصی ترمیم و زیبایی در شهر اصفهان تبدیل شود. اگر شما هم قصد دارید خدمات زیبایی و ترمیم در اصفهان انجام دهید برای رزرو نوبت می توانید با شماره های درون سایت تماس بگیرید.

ویدیو های کلینیک را می توانید در پروفایل کلینیک دندانپزشکی صدرا در آپارات و نماشا مشاهده کنید.

اگر سوالی در رابطه با ترمیم و زیبایی دندان دارید می توانید زیر همین مقاله در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. سوالات شما توسط دندانپزشکان کلینیک پاسخ داده می شود.

ارتودنسیبلیچینگترمیم و زیباییدسته‌بندی نشدهونیر کامپوزیت

ارتودنسیایمپلنتبلیچینگپروتزترمیمزیباییونیر کامپوزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *