ونیر-کامپوزیت-دندان-در-اصفهان

داشتن دندان های زیبا نقش بسیار زیادی در زیبایی چهره ما دارد. خیلی از افراد ممکن است در اثر سانحه یا به طور مادر زادی دندان های آن ها آسیب دیده باشد. خوشبختانه پیشرفت علم دندانپزشکی حل این مشکلات را برای ما بسیار راحت کرده است. ونیر کامپوزیت دندان یکی از روش ها برای زیبایی دندان است که این روز ها متقاضی بسیاری پیدا کرده. اگر ساکن اصفهان هستید و یا قصد دارید این درمان را در اصفهان انجام دهید در این مقاله به بررسی ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان خواهیم پرداخت. برای دسترسی راحت به قسمت های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


ونیر کامپوزیت دندان چیست

به طور کلی ونیر کامپوزیت برای رفع شکستگی ها، پر کردن فاصله بین دندان، سفید کردن دندان و … استفاده می شود. کلمه ونیر کامپوزیت دندان به دو بخش تقسیم می شود: 1- ونیر 2- کامپوزیت دندان

1- ونیر

کلمه ونیر در انگلیسی به معنی روکش و جلا دادن است. منظور از ونیر کامپوزیت روکش هایی از جنس کامپوزیت هستند که روی دندان ها قرار داده می شود.

2-کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها رزین های خمیر مانند و به رنگ دندان هستند که به بعد از قرار گرفتن روی دندان دیگر قابل تشخیص نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: ترمیم و زیبایی دندان در اصفهان+عکس قبل و بعد

ونیر-کامپوزیت-دندان

مزایای ونیر کامپوزیت دندان

بزرگ ترین مزیت ونیر کامپوزیت هزینه و به صرفه بودن آن است. به طوری که از بسیاری از روش های مشابه مانند لمینت سرامیکی کم هزینه تر است. همچنین ترمیم ونیر کامپوزیت بسیار سریع انجام می شود و بیمار می تواند در همان جلسه دندان مورد نظر خودش را روکش کند. بعضی از مزایای ونیر کامپوزیت عبارت است از:

همانطور که گفته شد مهمترین ویژگی ونیر کامپوزیت هزینه پایین آن است
ونیر کامپوزیت از روی دندان پاک نمی شود و در بزاق دهان حل نمی شود
بسیار موثر در زیبایی دهان و دندان
ونیر کامپوزیت قابلیت ترمیم داد و هر زمان آسیب دید می توان آن را ترمیم کرد
سریع و در یک جلسه انجام می شود
بستن شکاف و فاصله میان دندان ها
صاف کردن دندان های کج

بیشتر بخوانید: روکش دندان در اصفهان + هزینه در سال 99

اگر قصد انجام ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان را دارید ما کلینیک دندانپزشکی صدرا را پیشنهاد می دهیم. کلینیک دندانپزشکی صدرا مجهز ترین و مدرن ترین کلینیک دندانپزشکی شمال اصفهان بوده و سال ها در زمینه ترمیم و زیبایی دندان تجربه دارد. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت مشاوره می توانید با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

مراحل انجام ونیر کامپوزیت دندان

اولین مرحله از انجام ترمیم ونیر کامپوزیت ویزیت شدن بیمار است. دندانپزشک دندان های بیمار را به طور کامل بررسی می کند و او را از نتایج و شرایط احتمالی درمان آگاه می کند. ممکن است برای یک فرد درمان های جایگزین بهتر نتیجه دهد به همین علت مهم است که نظر دندانپزشک را در اولویت قرار دهیم. مرحله دوم آماده سازی دهان و دندان برای انجام روکش است. در مرحله بعد دندانپزشک روکش کامپوزیتی مناسب رنگ دندان شما را آماده می کند و روی قسمت آسیب دیده قرار می دهد. در مرحله آخر نیز دندانپزشک روکش ها را پالیش کرده تا کمی براق و زیباتر شوند.

ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان

برای انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی خوب برای انجام ونیر کامپوزیت در اصفهان باید به چند نکته توجه داشته باشید:

1- جنس کامپوزیت استفاده شده
این که دندانپزشک از چه رزینی روی دندان شما استفاده کند بسیار با اهمیت است. بهترین رزین های کامپوزیتی که اکنون موجود است مدل های آمریکایی (بیسکو و …)، سوییسی (سارمکو)، ژاپنی (کورارای و …) و … هستند. بهتر است کلینیک را برای انجام این درمان انتخاب کنید که از این مدل های کامپوزیت استفاده کند.

2- تخصص دندانپزشک
حتما در مورد دندانپزشک خود تحقیق کنید و عکس های قبل و بعد از او بخواهید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی نیز در مورد حسن شهرت کلینیک تحقیق کنید تا نظر بقیه مراجعه کنندگان را بدانید.

3- تجهیزات کلینیک
هر چه کلینیک دندانپزشکی که مراجعه می کنید مجهز تر باشد خدمات بهتری هم به شما ارائه خواهد داد. در نتیجه سعی کنید کلینیکی انتخاب کنید که علاوه بر دندانپزشک خوب تجهیزات مدرنی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: ونیر کامپوزیت: فواید و روش انجام آن

رزین-کامپوزیتی-دندان

بهترین کلینیک انجام ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان

با توجه به موارد گفته شده در قسمت قبل احتمالا اکنون با خود فکر می کنید کلینیکی با این مشخصات را چطور در اصفهان پیدا کنیم! یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی برای انجام ونیر کامپوزیت در اصفهان، کلینیک دندانپزکشی صدرا است. کلینیک دندانپزکشی صدرا به عنوان مجهزترین و مدرن ترین کلینیک دندانپزشکی شمال اصفهان آماده ارائه خدمات زیبایی و ترمیمی دندان از جمله ونیر کامپوزیت تخصصی به عزیزان می باشد.

ونیر کامپوزیت هایی که در کلینیک دندانپزکشی صدرا استفاده می شود ویژگی های زیر را دارد:

  • انجام شده توسط بهترین دندانپزشکان ترمیم و زیبایی در اصفهان
  • رزین های آمریکایی و اروپایی
  • کامپوزیت های با دوام بالا
  • کاملا بدون درد
  • عدم آسیب به لثه و ایجاد عفونت های ناشی از آن
  • 100 درصد طبیعی و به رنگ دندان خودتان
  • عدم تراش دادن دندان
  • استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا

هزینه ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان

ونیر کامپوزیت در کل درمان پر هزینه ای نیست. به طوری که ترمیم دو دندان با ونیر کامپوزیت حدودا کم تر از 1 میلیون تومان خواهد شد که بسیار با صرفه می باشد. در کل باید بدانید که ارزش لبخند زیبای شما بیشتر از هزینه ای است که طرف انجام ونیر کامپوزیت می کنید. برای اطلاع دقیق از قیمت ها می توانید زیر همین مقاله تعداد واحد هایی که مد نظر دارید بنویسید تا مقدار تقریبی هزینه برای شما ارسال شود. همچنین می توانید با شماره های 03134396643 یا 03134396647 تماس بگیرید تا هزینه دقیق را به اطلاعاتان برسانند.

عکس قبل و بعد ونیر کامپوزیت در اصفهان

در این بخش شما می توانید برخی از ونیر کامپوزیت های انجام شده توسط کلینیک دندانپزشکی صدرا در اصفهان را مشاهده نمایید.

بعد-ونیر-کامپوزیت-1 بعد
قبل-ونیر-کامپوزیت-1 قبل

 

سوالات متداول در رابطه با ونیر کامپوزیت دندان

بسیاری از متقاضیان انجام ونیر کامپوزیت اطلاعات کاملی از این روش ترمیمی ندارند و گاها حتی اطلاعات اشتباه دارند. در این جا چند سوال متداول که زیاد پرسیده می شود را پاسخ داده ایم:

سوال: آیا ونیر کامپوزیت درد دارد؟

پاسخ: خیر ونیر کامپوزیت هیچ گونه دردی ندارد زیرا روکش ها با عصب های دندان کاری ندارند

سوال: ونیر کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟

پاسخ: هر کدام از این روکش ها مزایای خودشان را دارند مثلا ونیر کامپوزیت خیلی از لمینت ارزان تر است. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ونیر کامپوزیت: فواید و روش انجام آن را مطالعه نمایید.

سوال: ونیر کامپوزیت چقدر دوام دارد؟

پاسخ: بستگی به جنس کامپوزیت و مهارت دندانپزشک دارد. در کل با مراقبت تا 7 سال هم دوام خواهد داشت.

سوال: چه کسانی نمی توانند ونیر کامپوزیت انجام دهند؟

پاسخ: افرادی که دندان های خیلی پوسیده و ضعیف دارند بهتر است از روکش های دیگری استفاده کنند. همچنین اگر دندان ها شما خیلی نا مرتب است و فاصله زیادی دارد باید ارتودنسی انجام دهید و ونیر کامپوزیت نتیجه خوبی نخواهد داد.

سوال: ونیر کامپوزیت عوارض دارد؟

پاسخ: خیر هیچ گونه عوارضی تا به حال گزارش نشده است. اما یکی از مشکلات افراد این است که بی احتیاطی می کنند و باعث شکستن کامپوزیت در دهانشان می شوند. البته جای نگرانی نیست و به راحتی ترمیم می شود.

ویدیو های بیشتر در رابطه با کلینیک دندانپزشکی صدرا را می توانید در صفحه آپارات، نماشا و اینستاگرام کلینیک مشاهده بفرمایید.

در نهایت اگر سوالی در رابطه با ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان دارید می توانید زیر همین مقاله در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. سوالات شما توسط دندانپزشکان مرکز پاسخ داده می شود.

 

ترمیم و زیباییدسته‌بندی نشدهونیر کامپوزیت

ترمیمروکش دندانزیباییونیر کامپوزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *