بلیچینگ-دندان-در-اصفهان

روز به روز توجه مردم به سلامت و زیبایی دندان­ها بیشتر می­شود. سفیدی دندان­ها یکی از مواردی است که روی زیبایی دندان تاثیر بسیار زیادی دارد.  لبخند خود را با دندان­های سفید و روشن تصور کنید، مطمئنا تاثیر و گیرایی آن چندین برابر می­شود. سفید سازی دندان­ها شامل چندین روش است که از موثر ترین آن ها می­توان به بلیچینگ دندان اشاره کرد. در ایت مقاله بلیچینگ دندان را به طور اختصاصی بررسی کرده ایم و همچنین بهترین کلینیک برای انجام بلیچینگ دندان در اصفهان نیز معرفی شده است.


سفید کردن دندان

در سفید کردن دندان یا رنگ دندان تغییر می­کند یا اینکه لکه ­ها و زردی روی دندان را کنترل یا از بین می­برد. انواع روش ­های سفید کردن دندان از زمان­ های پیشین تا کنون وجود داشته­ اند. ممکن است عجیب بنظر برسد اما بعضی روش ­های قدیمی نتیجه خوبی هم از خود نشان می ­دادند. اما بیشتر روش ­های قدیمی سفید کردن دندان زمانبر و شامل استفاده از مواد شیمیایی خطرناکی بوده است. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دندانپزشکان قادرند بدون آسیب رساندن به دندان و لثه ها اقدام به سفید کردن دندان های افراد کنند.

بیشتر بخوانید: ترمیم و زیبایی دندان در اصفهان+عکس قبل و بعد

بلیچینگ-دندان

تاریخچه سفید کردن دندان

رومی­های باستان بر این باور بوده­اند که اگر ادرار را با شیر بز مخلوط کنند از می­توانند برای سفید کردن دندان استفاده کنند!  در اواخر قرن 17 مردم به آرایشگرانی مراجعه می­کردند که دندان­های آن­ها را طی مراحلی توسط اسید سفید می­ساختند که البته هرچند این روش روی سفیدی تاثیر گذار بود، اما باعث ساییدگی و پوسیدگی دندان­ها می­شد.  گای دی کالیاک توصیه می­کرد که دندان­ها با مخلوطی از عسل، نمک و کمی سرکه سفید کنید. و در سال 1877 برای سفیدی دندان اکزالیک اسید و کلسیم هایپوکلریت استفاده کردند.

در سال 1960 بود که یک ارتودنتیست از آرکانزاس به نام دکتر ویلیام کلاسمیِر یک بسته خود ساخته برای بلیچینگ دندان معرفی کرد. البته تا سال 1989 تقریبا این روش شهرت خاصی نداشت تا اینکه دو نفر با نام­های هِیمن و هِیوود مقاله­ای راجع به این روش سفید سازی نو دندان نوشتند و تاثیر گذاری آن را تایید کردند. 

بلیچینگ دندان چیست

عملیات سفید کردن دندان یا روش بلیچینگ را با استفاده از یک ماده موثر جهت روشن سازی رنگ دندان انجام می­دهند. افزایش سن، غذاها، نوشیدنی­ها و مصرف دخانیات می­تواند آثاری روی سطح خارجی دندان مانند تیرگی و رنگ دانه به جا بگذارد. نوشابه­های گازدار و ادویه ها هم می­تواند روی رنگ دندان اثر گذار باشد. به­طور کلی دو روش جهت بلیچینگ دندان (سفید سازی دندان) استفاده می­شود:

  • بلیچینگ دندان در منزل یا هوم بلیچینگ
  • بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشک یا آفیس بلیچینگ

در ادامه هر کدام از این روش ها را توضیح خواهیم داد اما ابتدا باید نکاتی از انواع لکه ها و تاثیر آن ها روی دندان بدانید.

انجام بلیچینگ دندان توسط متخصص تاثیر بسیار بهتری داشته و در مدت زمان کمتری نتیجه آن را مشاهده خواهید کرد در نتیجه مرکزی را برای انجام این درمان انتخاب کنید که از بهترین متخصصان بهره مند باشد. یکی از بهترین مراکز بلیچینگ در اصفهان کلینیک دندانپزشکی صدرا است که آماده ارائه انواع خدمات بلیچینگ و سفید کردن دندان به متقاضیان این درمان می باشد. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت ویزیت می توانید با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

انواع لکه های روی دندان

دو نوع لک و جرم ممکن است روی سطح دندان­ها وجود داشته باشد:

  • لک ذاتی

این­گونه از لک ها در طول شکل گیری دندان یا در سنین کودکی بوجود می­آید. این لک­ها را نمی­توان توسط روش­های مکانیکی مانند جرم گیری سطح دندان رفع نمود و با گذشت زمان تیرگی رنگ آن بیشتر می­شود. بلیچینگ دندان در این نوع از لک­ها تاثیر خاصی نخواهد داشت.

البته تشخیص این موضوع با دندانپزشک است.

  • لک خارجی

لک خارجی دندان عموما به­دلیل مصرف مواد غذایی یا سو مصرف دخانیات، مشروبات الکلی، فلزاتی مانند آهن یا مس بوجود می­آید. ترکیبات رنگی درون این مواد مستقیما جذب سطح دندان شده و موجب لکدار شدن دندان می­گردد.

اقدامات قبل از بلیچینگ دندان

پیش از اینکه سراغ انجام بلیچینگ دندان بروید بهتر است که یک آزمایش و بررسی برای اطمینان از سلامت دهان و دندان خود انجام دهید.  با این کار دندانپزشک با بازدید از دندان­ها می تواند یک روش درمانی مناسب برای دندان­های شما را انتخاب کند. زیرا گاهی اوقات نیازی به استفاده از مواد موثر و شیمیایی روی مینای دندان شما نیست و با یک روش ساده­تر می­توان سفید سازی و پاک سازی سطح دندان را انجام داد.

معمولا دندانپزشکان پیش از اینکه عمل بلیچینگ را انجام دهند توسط روش­های دستی یا اولتراسونیک سطح دندان را پاک سازی می­کنند تا درمان بلیچینگ با کارایی بیشتر و تاثیرگذاری چندین برابری اجرا شود.

بیشتر بخوانید: ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان + عکس قبل و بعد

بلیچینگ دندان در کلینیک یا آفیس بلیچینگ

یکی از برتری­های مراجعه به دندانپزشک در مقابل روش­های خانگی این است که اگر پیش از انجام بلیچینگ بررسی­های اولیه دندان انجام نشود ممکن است باعث ایجاد حساسیت نسبت به مواد سفید کننده شده و یا حتی به بافت نرم دندان آسیب برسد.

برای انجام بلیچینگ دندانپزشک ابتدا یک لایه محافظتی روی بافت نرم دهان مانند لثه­ها قرار می دهد تا مواد بکار رفته جهت بلیچینگ باعث آسیب به این بافت های نرم نشود. سپس ماده مخصوص سفید کردن دندان را روی دندان قرار می دهد و آن را روی قسمت های مختلف دندان پخش می کند. ماده بلیچینگ یا کارباماید پراکسید است یا هیدروژن پراکسید. کارباماید پر اکسید همان هیدروژن پراکسید است که توسط اوره به­صورت جامد درآمده است و در دهان به هیدروژن پراکسید تبدیل می­شود. کارباماید پراکسید به دلیل اینکه طول عمر و تاریخ انقضای بیشتری دارد (مثلا یک تا دو سال) بیشتر از خود هیدروژن پراکسید (با طول عمر 1 یک تا دو ماه) استفاده می­شود.

بعد از قرار گیری ماده بلیچینگ دندانپزشک با استفاده از نور یو وی یا لیزر آن را فعال و در جای خود مستحکم می­کند.

آفیس-بلیچینگ

دوام بلیچینگ چقدر است

تاثیر سفید کردن دندان تا چندین ماه پایدار می ماند که البته این موضوع به رژیم غذایی فرد بستگی دارد.  مواد غذایی که حاوی رنگ دانه­های پایداری هستند مانند قهوه، چایی، ادویه کاری و غیره می­تواند تاثیر منفی زیادی روی برگشتن رنگ دندان بلیچینگ شده داشته باشد.

چه زمانی نمی توان از بلیچینگ دندان استفاده کرد

زمانی که رنگ دندان­ها به­صورت مادر ذاتی حالت قهوه­ای دارد بلیچینگ نمی­تواند چندان تاثیر گذار باشد اما اگر رنگ دندان­ها مایل به زرد باشد بلیچینگ دندان می­تواند بخوبی آن را رفع کند. همچنین زمانی که لایه جرم روی دندان و لکه­های آن خیلی عمیق باشد و عملیات سفید سازی چندان تاثیر گذار نباشد (تشخیص این موضوع با دندان پزشک است) دندانپزشک می­تواند با استفاده از لایه­های نازک پروتزی بخش خارجی دندان جرم گرفته را بپوشاند.

بلیچینگ دندان در منزل

بلیچینگ دندان در منزل به چند صورت انجام می شود:

استفاده از روش های سنتی سفید کردن دندان

این روش بیشتر به عنوان پیشگیری از زرد نشدن دندان ها کاربرد دارد و تاثیر آن در سفید کردن دندان ها زیاد نیست. این روش کم هزینه و بی خطر برای سلامتی می باشد.

استفاده از دارو های بدون نسخه برای سفید کردن دندان

گاهی اوقات فرد بدون مراجعه به دندانپزشک با استفاده از داروهایی که در فضای مجازی تبلیغ می­شود اقدام به اجرای سفید سازی دندان­های خود می­کنند. این کار اصلا توصیه نمی شود و می تواند نتیجه بسیار بدی داشته باشد.

بلیچینگ زیر نظر دندانپزشک

بهترین روش بلیچینگ در منزل انجام آن زیر نظر دندانپزشک است. برای این کار ابتدا به دندانپزشک مراجعه می کنید تا یک قالب برای دندان شما بسازد. بعد از آماده شدن قالب دندانپزشک به شما ماده مخصوصی برای سفید کردن دندان می دهد. ماده سفید کننده را روزانه درون قالب می ریزید و قالب را روی دندان خود قرار می دهید. این روش بیشتر به عنوان مکمل آفیس بلیچینگ استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: روکش دندان در اصفهان + هزینه در سال 99

بلیچینگ دندان در منزل زیر نظر دندانپزشک

طول دوره روش بلیچینگ دندان خانگی و تعداد دفعات انجام آن بیشتر خواهد بود. باید به این موضوع توجه داشته باشید که بلیچینگ دندان خانگی برای لکه­ها و جرم­های دندانی جزئی استفاده می­شود، البته در این روش خطر حساسیت کمتری بافت دهانی را تهدید می­کند.

متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی صدرا دسترسی کامل و تسلط کافی بر داروی­های بلیچینگ دندان در منزل داشته و آن­ها را مطابق با وضعیت دندان های مراجعه کنندگان تجویز می­کنند. همچنین در طول دوره درمان بلیچینگ دندان خانگی مراجعه کنندگان می­توانند با کلینیک دندان پزشکی صدرا در تماس بوده و پاسخ سوالات خود را از دندانپزشک خود دریافت کنند.

بلیچینگ-دندان-در-خانه

عوارض بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان اگر تحت نظارت پزشک و با مشاورت افراد متخصص انجام نشود ممکن است منجر به عوارضی شود که در ادامه چندین مورد آن اشاره شده است:

حساسیت شدید: اگر ماده موثر بلیچینگ pH خیلی پایینی داشته باشد یعنی محیط اسیدی ایجاد کند، ممکن است باعث ایجاد حساسیت شدید دندانی شود. این حساسیت بعد از انجام بلیچینگ بیشتر خود را نشان داده و باعث می­شود عصب­های دندانی حساسیت بیشتر نسبت به سردی یا گرمی از خود نشان دهند.

تحریک غشای مخاطی: این مورد نیز مربوط به همان ماده موثر می­شود. به این ترتیب که نباید درصد بالایی (بالای 10 درصد) از آن جهت انجام بلیچینگ استفاده شود زیرا باعث آسیب زدن به بافت نرم دهان و ایجاد سوزش و حساسیت می­گردد.

عدم توازن در رنگ دندان­ها بعد از انجام بلیچینگ: ممکن است بعد از انجام بلیچینگ سپس از گذشت مدت زمانی حس کنید که رنگ دندان­هایتان هماهنگی درستی باهم ندارد و به اصطلاح یک دست نیست. 

بلیچینگ بیش از حد:گاهی اوقات بلیچینگ با شدت بیشتری و با هدف بازدهی در مدت زمان کوتاه (در حد چند شاعت) انجام می­شود. این موضوع ظاهر نیمه شفاف و شکننده­ و ناخوشایندی به دندان می­دهد.

در کلینیک دندان پزشکی صدرا متخصصان ما با استفاده از متدهای روز و کاملا حرفه ای با احترام به نظر مراجعه کنندگان تمام تلاش خود را به کار می­برند و تضمین می­کنند که درمان هیچگونه عواقبی برای شخص نداشته باشد.

در کلینیک دندانپزشکی صدرا در اصفهان پیش از انجام بلیچینگ جنس دندان­های شخص مراجعه کننده توسط دندانپزشکان متخصص کاملا بررسی شده و سپس از مواد بلیچینگ با کیفیت بالا بدون عوارض و مطابق با نوع دندان­های شخص استفاده می­گردد. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت ویزیت می توانید با شماره های ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳ تماس بگیرید.

خطرات بلیچینگ دندان

در رابطه با خطراتی که ممکن است بلیچینگ دندان خانگی داشته باشد باید گفت: شخصی که اینگونه درمان را انتخاب می­کند باید روند درمان را کاملا مطابق با نحوه تجویز شده دندانپزشک یا متخصص مربوطه انجام دهد. اگر شخص به دنبال نتیجه زودهنگام باشد و سعی کند زودتر از موعد به نتیجه برسد ممکن است به بافت نرم دهانی خود آسیب زده و دچار حساسیت شود.

علاوه بر این اگر شخص روند درمان را دقیق اجرا نکند ممکن است دچار عدم هماهنگی در رنگ دندان­هایش شود. بنابراین توصیه متخصصان کلینیک دندانپزشکی صدرا به افرادی که می­خواهد بلیچینگ دندان را انجام دهند این است که انجام بلیچینگ دندان در مطب تحت نظارت دندانپزشکان متخصص می­تواند در مدت زمان کمتری نسبت به بلیچینگ دندان خانگی، نتیجه بهتری به­ همراه داشته باشد.

فیلم بلیچینگ دندان در اصفهان

هزینه بلیچینگ دندان سال 99

همانطور که در مقاله گفته شد انجام بلیچینگ دندان چندین روش دارد که در هر کدام از این روش ها از مواد بخصوصی استفاده میشود.  دکتر متخصص در کلینیک دندانپزشکی صدرا ابتدا شما را معاینه، وضعیت دندانهایتان را بررسی میکند و بعد از آن بر اساس نوع لک و جرم روی سطح خارجی دندانتان روش درمانی جهت انجام بلیچینگ را معرفی مینماید.  گاهی جرم روی دندانهایتان سطحیست و نیازی و با یک براش ساده میتوان آن را رفع کرد و گاهی هم دادنهایتان به اندازه­ای عمیق دچار جرم گرفتگی شده­اند که نیاز به چند نوبت بلیچینگ دندان تخصصی دارید.

بیشتر بخوانید: قیمت بلیچینگ دندان در اصفهان (سال 99)

بنابراین ارائه یک لیست قیمت یکپارچه جهت هزینه بلیچینگ دندان کار ساده ای نیست. پیشنهاد کلینیک دندانپزشکی صدرا به متقاضیان بلیچینگ دندان در اصفهان این است که برای اطلاع کامل از هزینه­ ها با شماره ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۷ یا ۰۳۱۳۴۳۹۶۶۴۳تماس بگیرند تا افراد متخصص پاسخگوی شما در زمینه تمامی هزینه ها و روش های درمانی باشند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

عکس-بعد After
عکس-قبل Before

بلیچینگ دندان در اصفهان

بلیچینگ دندان یک درمان بسیار موثر در زیبایی دندان ها و سفید کردن و از بین بردن جرم های آن ها است. اما نتیجه خوب و موثر در صورتی اتفاق می افتد که زیر نظر یک دندانپزشک ماهر با امکانات و تجهیزات مدرن انجام شود. اگر قصد انجام بلیچینگ دندان در اصفهان را دارید باید بدانید که همه کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی در اصفهان این شرایط را ندارند. یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی برای انجام بلیچینگ دندان در اصفهان کلینیک دندانپرشکی صدرا می باشد.

در کلینیک صدرا تمامی روش های بلیچینگ دندان زیر نظر بهترین متخصصان بلیچینگ دندان در اصفهان انجام می گیرد. همچنین با ارائه تسهیلات مالی به بیماران و متقاضیان عزیز انجام درمان های پر هزینه را برای همه تسهیل نموده است.

ویدیو های بیشتر در رابطه با کلینیک دندانپزشکی صدرا را می توانید در صفحه آپارات، نماشا و اینستاگرام کلینیک مشاهده بفرمایید.

در نهایت اگر سوالی در رابطه با بلیچینگ دندان دارید می توانید زیر همین مقاله در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. سوالات شما توسط دندانپزشکان مرکز پاسخ داده می شود.

بلیچینگترمیم و زیباییدسته‌بندی نشده

بلیچینگ دندانترمیم و زیباییسفید کردن دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *